İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Konvoyunda Bulunan Bir Helikopter Kaza Yaptı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyundaki helikopterlerden birinin kaza yaptığı bildirildi.
Anadolu Ajansı
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Konvoyunda Bulunan Bir Helikopter Kaza Yaptı
19 Mayıs 2024

İran devlet televizyonuna göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında baraj açılışına katılan Cumhurbaşkanı Reisi'nin konvoyundaki bir helikopter kaza yaptı.

Yarı resmi Tesnim Haber Ajansı, kaza yapan helikopterin Reisi'yi taşıdığını iddia etti.

Fars Haber Ajansı, yoğun sis nedeniyle Reisi'yi taşıyan helikopterin zorunlu iniş yaptığını ve Reisi'nin kara yoluyla Tebriz’e gittiğini duyurdu.

Devlet televizyonu da Reisi'yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi.

Reisi'nin konvoyunda 3 helikopter olduğu bilgisi paylaşıldı.

Popüler Haberler
Afrikalı Çocuklar Türkiye'den Gelen Kurban Etleriyle Sevindi

Afrika ülkelerinde, ayaklarında ayakkabı, üzerlerinde kıyafet, kimi zaman da yiyecek ekmekleri dahi olmayan çocukların yüzü, Türkiye Diyanet Vakfının vekaletle kurban organizasyonu sayesinde güldü.

Doha Limanı, Yenileme Projesiyle Küresel Turizm Merkezine Dönüştü

Arap Körfezi'nin kıyısında; otelleri, ticaret ve eğlence merkezleriyle kapsamlı bir kompleks haline getirilen Doha Limanı, yeni tasarımıyla ziyaretçiler için cazibe merkezi olurken yolcu gemileri için de önemli bir liman olarak öne çıkıyor.

Katarlılar Deve Yarışı Geleneklerini Robot Jokeylerle Sürdürüyor 

Eskiden aşiretler arasında gerçekleştirilen geleneksel yarışlar, artık teknoloji ve modern tekniklerle federasyonlar ve sponsorların desteğiyle geniş çaplı katılımlarla yapılıyor. 

Mısır'daki Giza Piramitleri Bayram Tatilinde Turist Yoğunluğu Yaşıyor

MÖ 2560’ta inşa edilen ve "Dünyanın Yedi Harikası" arasında yer alan Keops Piramiti de dahil olmak üzere Giza Piramitleri, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Mısırlı rehber Seyit Eid, günde 1000'den…

Zaha Hadid Dünyanın İlgisini Çeken Iraklı Mimar 

Dünya mimarlık sahnesine damga vuran Zaha Hadid, cesur tasarımlarıyla tanındı. İlk kadın Pritzker Ödülü sahibi olan Hadid, ölümüne kadar sıra dışı projeleriyle ilham vermeye devam etti.